przygotowanie do egzaminów

E8

Rozumiemy jak wielkim przeżyciem emocjonalnym jest egzamin; zdajemy sobie sprawę, że tradycyjne podejście nie pozwala w pełni przyswoić całego materiału i ubrać go w formę, którą przyjmie współczesny nastolatek. Nasi specjaliści, doświadczeni nauczyciele, wspierający edukatorzy przygotowują zajęcia nie tylko w oparciu o powtórki, ale przede wszystkim o indywidualne wsparcie każdego z uczniów. Kameralne grupy pozwalają pochylić się nad potrzebami każdego z nich, odkryć pasję i mocne strony, ale przede wszystkim umożliwiają nawiązanie indywidualnej i bliskiej relacji, na kanwie której wspólnie odkrywamy odpowiedzi na nurtujące problemy egzaminacyjne.

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW NA KURSY DLA ÓSMOKLASISTÓW – po zapisie otrzymacie Państwo linki do testów poziomujących.

 

Język polski

Na zajęciach z języka polskiego skupiamy się nie tylko na wyczerpujących powtórkach lektur czy zagadnień językoznawczych. Ten niezwykły przedmiot rozwija wiele kluczowych w życiu umiejętności i kompetencji, a nasi nauczyciele rozwijają je podczas każdych zajęć. Mowa tu o umiejętnym generalizowaniu skutecznej argumentacji czy logicznym wyciąganiu wniosków. Celem Laboratorium Edukacji jest dbałość o piękno języka poprzez elokwentne dyskusje czy kreatywny warsztat pisania. Pragnieniem naszym jest, by nasi uczniowie swobodnie posługiwali się niebanalną polszczyzną i potrafili umiejętnie formułować spójną argumentację. Aby nie odczuwali lęku podczas wypowiadania własnego zdania czy też indywidualnej opinii. Nasz zespół wie, że nie ma jednej drogi interpretacji, dlatego pragniemy dawać pełną swobodę wypowiedzi. Każdy pomysł jest dla tak samo wartościowy i cenny, a nauczyciele równo wspierają padającą ideę. Podczas przygotowywania do egzaminu z języka polskiego kładziemy nacisk na każdą płaszczyznę, zarówno literacką jak i gramatyczną, a podczas zajęć przyświeca nam jedna myśl – wspieranie indywidualności i kreatywności.

nauka języka polskiego
zajęcia z matematyki

Matematyka

W myśleniu o egzaminie z matematyki pomagają nam sami uczniowie. To oni przychodzą do nas z problemami do rozwiązania i stawiają pytania, które wspólnie udaje nam się zrozumieć. Analityczne myślenie to umiejętność przydatna nie tylko na zajęciach obejmujących przedmioty ścisłe, ale na każdym etapie naszego rozwoju, a także po prostu życia. Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty to kompleksowa powtórka wszystkich wymaganych wzorów w teorii i praktycznym użyciu. Na zajęciach wspólnie pracujemy nad egzaminacyjnymi strategiami i pochylamy się nad wymaganymi zagadnieniami.

Język angielski

Egzamin z języka angielskiego to trudne wyzwanie dla każdego zestresowanego ósmoklasisty. Świadomość, że znajomość tego języka wpływa na zasięg naszego pola do działania sprawia, że coraz częściej i chętniej bierzemy udział w zajęciach dokształcających. Podczas lekcji przygotowujących do egzaminu z języka angielskiego przyświecają nam dwa cele: swoboda w posługiwaniu się tym językiem, dokładnie tak samo jak językiem ojczystym oraz nabycie umiejętności wymaganych na egzaminie. Nasi lektorzy w nieszablonowy sposób pozwolą zrozumieć i zastosować skomplikowane struktury gramatyczne, a także pokażą jak umiejętnie wykorzystywać poznane słownictwo

zajęcia z języka angielskiego